MAÇ SONUÇLARI
BASKETBOLVOLEYBOL
HABERLER
TEŞVİKİYE SK 12.YILINDA!
14/02/2020

2008 Yılında kurulan kulübümüz gün geçtikçe büyümeye ve başarıları ile katıldığı liglerde fark yaratmaya devam ediyor! 

Çeşitli İstanbul ve Türkiye dereceleri elde eden ekiplerimiz alanında Uzman Antrenör ve Tecrübeli  

Spor Uzmanları ile antrenman yaparak sporcularımızı geliştirirler.  

Teşvikiye bünyesine bu yıl Teşvikiye Gençlik ve Spor Kulübü de dahil olmuştur. 

Her daim yenilikçilerin takipçisi olan ekibimiz 12.yılında kulübümüzün logosunu güncelleyerek daha dinamik bir yapıya ulaştırılmıştır. 

Yeni kulübümüz ve logomuz hepimize hayırlı olsun, birlikte nice güzel galibiyetlere… 


devamını oku >>
BÜYÜKLER İTÜ'YÜ 3-0 MAĞLUP ETTİ!
07/02/2020
5 Şubat 2020 Çarşamba günü, Bahçelievler Spor Salonunda İTÜ SK ile karşılaşan ekibimiz müsabakadan 3-0 ayrılan taraf olmuştur. Ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
devamını oku >>
GENÇLER ATEŞ'İ 3-0 MAĞLUP ETTİ!
06/02/2020
3 Şubat 2020 Pazartesi günü,50. yıl Spor Salonunda Ateş SK ile karşılaşan ekibimiz müsabakadan 3-0 ayrılan taraf olmuştur. Ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
devamını oku >>
FİLEDE ECZACIBAŞINI 3-0 MAĞLUP ETTİK
06/02/2020
1 Şubat 2020 Cumartesi günü,Sarıyer Spor Salonunda Eczacıbaşı ile karşılaşan ekibimiz müsabakadan 3-0 ayrılan taraf olmuştur. Ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
devamını oku >>
19/01/2020
Kulübümüz A takım Voleybol oyuncusu Fransız Lape Hastanesinde Görevli Uzm. Psikolog Eylem ŞENKAL, Teşvikiye Spor Kulübü sporcularına Dikkat eksikliği, Hiperaktivite, dürtüsellik, odaklanma problemleri, stress, sınav kaygısı, içine kapanıklılık, iletişim problemleri gibi konularda   yardımcı  olacak testler  ve  tedavi yöntemleri hakkında yardımcı olacaktır.
İlgili konularda  destek almak isteyen aileler Voleybol şube sorumlumuz Volkan ŞİRİNOĞLU'ndan  randevu alabilirler.


Çocuklar, gençler ve tüm sporcular için 
“Moxo Dikkat Testi* 
 
Bu Dikkat Testi bilgisayar tabanlı, güvenilirlik ve duyarlılığı yüksek,  görsel ve işitsel çeldiriciler içeren, hızlı ve  pratik 18 dakika süren bir testtir.
 
Moxo Testi dikkat ve dikkat bileşenlerini ; zamanlama, dürtüsellik,  hiperaktivite performansını görsel ve işitsel çeldiricilerle yüksek duyarlılıkta ölçmektedir.
 
Her çocuk için Dikkat ve Dikkat bileşenlerinin objektif analizi çok değerlidir; kişisel özelliklerin,  risklerin ve avantajların değerlendirilerek kişiye özel düzenlemeler ve en uygun çalışma programlarının yapılmasına olanak sağlar.
 
Dikkat ve  Dikkat bileşenleri neden sporda önemlidir : 
 
Her çocuk farklı bir bireydir ve her çocuğun dikkat özellikleri , odaklanması,  dikkatini sürdürebilme becerisi,  dikkatlerini olumlu ve olumsuz etkileyen özellikleri farklıdır. Bu kişisel farklılıklar sonucunda da spor aktivitelerinde ve sosyal yaşamlarında sonuç performansları farklı olur.
 
Odaklanma,  dikkati sürdürebilme,  zamanlama becerisi, davranışlarını ve duygularını   kontrol edebilmek çocuğun - gencin şimdiki ve gelecekteki tüm yaşamı ve yaşam kalitesi için önemlidir. Çocuğun zihinsel ve beden sağlığının korunması, akademik ve sportif başarısının, mutluluğunun artması için bu riskleri ve avantajlarını objektif olarak anlamamız ve değerlendirmemiz önemli ve değerlidir.
 
Spor psikoloğu Zeynep Eylem Şenkal
devamını oku >>
MİDİ B SPOR FABRİKASI MAÇI 3-1 GALİBİYETLE SONLANDI!
18/01/2020
18 Ocak 2020 Cumartesi günü Bahçelievler spor salonunda rakibi Spor Fabrikası spor kulübü ile karşılaşan ekibimiz müsabakadan 3-1 galip gelen taraf olarak ayrılmıştır.  Ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
devamını oku >>
Teşvikiye de Bu Hafta
22 Şubat  2020 Cumartesi
Küçük A Takım
Tozkoparan  Spor Salonu
Rakip:  Atakent Elit
Servis: 08:30 (Resneli)

23 Şubat  2020 Pazar
Midi B Takım
Açı Okulları  Spor Salonu
Rakip:  Rüzgar
Servis: 16:00 (Resneli)

24 Şubat  2020 Pazartesi
Yıldız A Takım
50. Yıl  Spor Salonu
Rakip:  Kanlıca
Servis: 16:10 (Saadet)

27 Şubat  2020 Perşembe
Yıldız C Takım
Tozkoparan  Spor Salonu
Rakip:  İstanbul Sanat
Servis: 17:10 (Saadet) 

Bizi Takip Edin
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teşvikiye Spor Kulübü
design